14 Şubat 2013 Perşembe

Gezelim görelim,eğlenelim coşalım

Gezmeli tozmalı,eğlenmeli,öğrenmeli geçen bir tatilden sonra yaşasın evimin rutinliği diyerek girizgahımızı yapalım.
Yıllar önce  henüz anne olma fikrini bırak evlenmek fikriyatından bile fersah fersah uzakken ablam her tatil öncesi depresyona girerdi.O zaman hiç anlamazdım sebebini.Taa ki anne oluncaya kadar.Okul tatile girdi bizim cücede sıkıldım lafını diline pelesenk etti.Bir kaç gün evde oyalamaya çalıştım.Okul arkadaşlarına evde küçük bir parti vererek başladık Talişi eğlendirme görevimize.Ardından pinterestten arakladığımız bir can sıkıntısı kutusu yaptık.İçine eğlencelik yönergeler yazdık kura çekip çıkan yönergeleri uyguladık.Baktık bunların hiç biri Talişin kronikleşen can sıkıntısını geçirmiyor ana kız Antalya da aldık soluğu.


Şansımız bu sefer yaver gitti ve Antalya da muhteşem bir hava bizi karşıladı.Önce küçük bir sinema molası verdik.Efsane beşli mi,kahraman maymun mu olsun tercihini Talişe bıraktım.Kahraman maymun da karar kıldı  küçük hanım.Allahım o nasıl bir eziyetti.... elimde telefonum sosyal medya gülü olmama ramak kala çok şükür film bitti.
Ertesi gün ise tiyatroya gitme kararı verdik.


Tıngır mıngır ülke oyunundan sonra Antalya çocuk tiyatroları şenliği kapsamında oynanan Ötmeyi bilmeyen horoz adlı oyuna gittik.

Havanın harika olduğu bir gün de ise çok uzun zamandır gitmeyi planladığım kale içine gittik.


Oyuncak müzesi gezimiz ise hem Taliş hem benim için çok keyifli geçti.Oyuncak müzesinin atölye çalışmaları kapsamında Seramik atölyesine katıldı bizim cüce.Bende fırsat bu fırsat elimde kitabım kahvem sırtımı güneşe verip sukut içinde bir saat geçirme fırsatı buldum.
Park,bahçe,oyun alanı,kuzenlerle boğuşma da tatil menümüze eklenince eğlenceye doymuş halde evimize rutininize döndük.

6 yorum:

Elifim uyurken dedi ki...

benim içinde artık ciddi bir sorun tatillerde ne yapacağız sorusuna cevap bulmak...

anne kaleminden dedi ki...

oh oh sefanız olsun ne iyi etmişsiniz :) ben de şimdiden düşünüyorum ablan gibi seneye şubat tatilinde nasıl oyalarım elifi diye :))

gülay dedi ki...

Kızlar zor işmiş bu veletleri meşgul etmek.Hele de Talya gibi canı sıkılmaya her an hazır ve nazırsa:)

İdil'li Hayat dedi ki...

Ellerinde her imkan olduğundan ve biz ağızlarının içine baktığımızdan bu zottikler hep can sıkıntısı çekmekte:) Yavrucaklar beş kardeşle tanışmadılar ki:))))
Bir ara İstanbul'a gelsenize, biz sizi acaip gezdiririz sıkılacak zaman bulamazsınız.

gülay dedi ki...

Haklısın vallahi Ayşen'ciğim:)
Ah keşkee dört gözle yaz tatilini bekliyoruz İstanbul'a kavuşmak için;)

Berna dedi ki...

Ne iyi yapmışsınız, hem hava da güzelmiş ;) Bizde tam tersi yapacak şeylere tatilin süresi yetmedi :P

Ekin'de gördüğüm şeyi Taliş'te de gördüm; bu kuzular ilkokula başladıktan sonra daha da büyümüş gibiler, iyice "abla" oldular yahu :)) Son fotoğrafta kesinlikle böyle hissettim. Maşallah diyeyim ve bitireyim ;)

Öperim ikinizi de :)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails