11 Mayıs 2010 Salı

TOSTOS AİLESİ SUYA İNDİ...

Her hafta sonu olduğu gibi bu hafta sonunda da Antalya'daydık.3 yıldır  bizim için bir gelenek haline gelen "mayıs ayında  tostos ailesinin denizle buluşması" gerçekleşti bu hafta sonu da.Neredeyse her sabah "anneee yaz geldi mi "diyen mini mini tostosuma o sabah müjdeyi verdik evettt yaz geldi ve bu gün denize gidiyoruz.


Taliş her zaman su aşığı bir bebek-çocuk olmuştu.Henüz 5 aylıktı deniz ile ilk karşılaşmasında sudan çıkmamak için çırpınıp durmuştu tüm en sevimli haliyle.

Ardından baba ile tavla oynamayı öğrendi yavru kuş.Kız tavlası:) Ali ile şunu fark ettik zarlar bu kızı seviyor..


Ve anneler günü... yine bir anneler gününde annemden uzak olmanın verdiği kırgınlık ve hüzün çöreklendi yüreğime tüm gün boyunca....babaanneye hediyeleri verildi....cücem okulda "analar çeker yükü" temalı en hoşlanmadığım anneler günü şarkısını söyleyip durdu, arada da yanıma gelip anneeeee neden sevinmiyorsun diye sordu ah anlatabilseydim kuzucum sana anne olsam da bende annesinin küçük kızıyım   ve bugün anneme ihtiyacım var delicesine diyebilseydim...ama diyemedim sadece seviniyorum tatlım çok seviniyorum diyebildim peki kandın mı buna hiç sanmam....

Veeee cücemin elleri ile diktiği salatalıklar ilk mahsullerini verdi.Babaanne ve dede Taliş gelmeden dokunmamışlar salatalıklara kızım arabadan inip salatalıkları görünce sevinçten delirdi....Ve müzik zamanı benim küçük cücem  Moğollar konserinde kelimenin tam anlamıyla mest oldu(k).kah dans etti(k)  kah tepindi(k).Ve yıldızlara uğurladığımız Engin dedemizi yad ettik


İşte biz bir hafta sonunu da böyle geçirdik.....

6 yorum:

Tibet'in annesi dedi ki...

ya gülaycım Tibet suyu çok sevmesine rağmen denizden korkuyor biliyor musun? dalgalı karadeniz işte :(
Anneler günün kutlu olsun canım, üzme kendini :(

NİHAN dedi ki...

talişş bizim yerimize de yüzz, güneşlen :))) nasıl da yakışmış mayosu :)

gülay dedi ki...

Sibel canımm senin de anneler günün kutlu olsun güzel yüzlü tibetimi de çokk öpüyorummm
hırçın karadenizden ürkmüştür güzel surat....antalya ya bekliyorumm o zaman en kısa zaman da;)

gülay dedi ki...

canımsın nihan'cığım çok sağol...

AYŞE dedi ki...

ne güzel geçmiş haftasonunuz gülaycım.anneciğinden uzakta olmak dışında..resimler harika o minimini tostosun ayakları helee:))

gülay dedi ki...

ayşem sağol tatlımm

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails