10 Nisan 2010 Cumartesi

TALİŞLE BAŞ BAŞA

Ali'nin nöbetçi olduğu günler Talişi okuldan alma işi bana kalıyor.Anne kız baş başa vakit geçirebildiğimiz özel an(ı)lara dönüşmesi için okul çıkışı Talya'nın isteklerine tabii olma yolunu seçiyorum bende.Canımız saatlerce parkta mı oynamak istiyor veya dışarıda yemek yemek mi hepsine koşulsuz şartsız evet diyorum.Ancak bu Talişin hızını kesiyormuuu aslaaa okulda kestikleri biçtikleri yetmiyormuş gibi eve adımını atar atmaz -anneeeaaa dergimi çalışalımm,-aanneaaaa boyama yapalım!!!diye paçama yapışıyor.Her gün O'nu eğlendirecek hoş vakit geçirmesini sağlayacak şeyler bulmaya çalışıyorum.Son keşfimiz ise cam boyama ve kil hamuru çalışması.

                                   önce babası için bir bira bardağı boyamakla işe başladı

gördüğünüz çiçek boyamasında benimde parmağım var pek zevkli bir şeymiş canım bu cam boyama:)

                                           ardından ise anne için bir kahve kupasıAncak zor form alan bir materyal kil hamuru,çalışırken bayağı zorlandığımızı söylemeden geçmeyeyim.5 yorum:

Berna dedi ki...

Heyyo, cam boyama ne güzel fikir! Biz de yapalım hemen :) Bardakta senin parmapın var da, kupayı sanki Taliş yapmış gibi, ama göremedik. Fotoğrafını koysana merak ettim doğrusu.Bence çok özgün olmuştur ;)

gülay dedi ki...

bernacığım senin yazınla farkettim bende kupamızın son halini eklemediğimi en kısa zamanda ekleyeceğim bu çokkk sanatsal!!çalışmamızı;)
ekinin de çok hoşlanacağına eminim cam boyamadan sevgiyle öpüyorum tatlı rapunzeli:)

NİHAN dedi ki...

bayıldım bardakla kupaya ellerinize sağlık :))

Adsız dedi ki...

minik kuşum ellerine sağlıkk pek güsel olmuşş bardağınızzzz...

gülay dedi ki...

teşekkür ederizz şekerlerr öpüyoruzz en kocamanındannn

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails