30 Nisan 2010 Cuma

ÇOCUK İSTİSMARINI DURDURUNSiirt'te yaşanan korkunç olay basına yansıdıktan sonra, bir çoğumuz çocuk istismarının bu ülkenin vahim bir sorunu olduğunu yeni fark etti. Unutmayalım ki Siirt'te yaşananlar bir ilk değildir ve eğer tepkimizi gösteremezsek son olmayacaktır.
Günümüzde çocuk istismarın en korkuncu, çocuklara yönelik cinsel istismardır ve ruhsal sorunların hat safhaya ulaşması anlamını taşımaktadır. Cinsel istismara maruz kalan çocukların yaşlara göre dağılımı incelendiğinde, %30'unun 2-5, %40'ının 6-10, %30'unun 11-17 yaş grubunda olduğu görülmektedir ve istismarcıların %96'sı erkek, %80'i de çocuğun tanıdığı birisidir.
Türkiye'deki çocuk istismarına ceza söz konusu olmasına rağmen, ihmali bir suç teşkil etmez. Bu konuyla alakalı yasalarımız Dünya standartlarının oldukça altındadır. TCK'nın 103.Maddesi Çocuğu cinsel yönden istismar eden kişi,üç ila sekiz yıl arasında,tecavüz eden kişi 8 ila 15 yıl arasında ceza alır der.104.Madde onbeş yaşını doldurmuş çocuklarla tehdit olmaksızın cinsel ilişkiye girenlere,sadece şikayet edildikleri durumlarda,6 aydan 2 yıla kadar cezayı uygun görür!
tepkisizkalma.com'a vereceğiniz destek konuyla ilgisi olan tüm kamu kurum ve kuruluşlarına iletilecek, basın kurum ve kuruluşlarının dikkatini çekerek böylesi vahim bir konuya duyarsız kalmamaları sağlanacaktır.

DEVAMI İÇİN tepkisizkalma.com A

NNOT:DESTEK OLMAK İÇİN SİTENİN LİNKİNİ MÜMKÜN OLDUĞU KADAR ÇOK KİŞİYE ULAŞTIRABİLİRSİNİZ.

3 yorum:

NİHAN dedi ki...

linke girip, tepkimi duyurdum hemen saol gülaycım..

gülay dedi ki...

TEPKİSİZ KALMADIĞIN İÇİN SEN SAĞOL NİHANCIĞIM...

Evin Kedisi dedi ki...

Ben de yorum bıraktım, Facebook'da da paylaştım. Bahsedilmesi, düşünülmesi bile o kadar öfke uyandırıcı ki gerçek anlamda yaşayanları düşünemiyorum :((

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails